2 תפקידים עיקריים של עורכי דין לפשיטות רגל

זוכר שלפני כמה שנים פתחת את העוסק הפטור שלך? עברו כמה שנים, הפכת לאימפריה של ממש, ואז הגיעה הקורונה וכמו רבים אחרים מצאת את עצמך על סף פשיטת רגל. מה עושים עכשיו? איך מתמודדים עם זה? עורכי דין לפשיטות רגל ישמחו לעמוד לצדכם בסיטואציה הלא פשוטה, לעזור לכם להילחץ ממנה ולחזור לנשום לרווחה. עורך הדין המומחה לענייני פשיטת רגל ייעץ לכם באופן מקצועי לגבי ההליכים המשפטיים, ייצג אתכם במשפט ויכווין אתכם לצעדים הנכונים ביותר.

במה עוסקים עורכי דין לפשיטות רגל בשגרת העבודה שלהם

כשאדם נכנס לחובות, זה מרגיש קצת כאילו העולם כולו קורס עליו; אנשים שמחכים לכסף שמגיע להם רודפים אחריו ועושים הכל כדי לחלץ ממנו את הסכומים הגבוהים, כל חיי היום יום לפתע מתמקדים בחוב הזה שנוצר, ובאופן כללי שנראה אין כל דרך לצאת מהצרה. בדיוק כאן נכנסים עורכי דין לפשיטות רגל לפעולה, כשהם מכירים את ההליכים המשפטיים המורכבים של עולם פשיטות הרגל ויודעים כיצד לפעול. מטרתו של ההליך המשפטי נחלקת לשתיים:

·        מצד אחד לחייב את פושט הרגל להחזיר את חובותיו, ומצד שני במקביל לסייע לו להשתקם ולחזור לשוק העבודה על מנת להתאזן לאחר החזר החוב. בסופו של דבר תהליך פשיטת רגל הוא הסדר בין הנושים והחייב, המתקיים תחת פיקוחו של בית המשפט ובאופן חוקי.

·        במידה והחייב בעל עסק, תהליך פשיטת הרגל מעניק לו רמה מסוימת של הגנה כך שהוא יכול להמשיך לעבוד ולהחזיר את חובותיו. במידה והתהליך לא מסייע לו לעשות זאת, יופעל כונס נכסים על נכסי החייב, שישמשו להחזרת החוב.

אין ספק שזה מסובך לצאת מסיטואציה כזו כשנקלעים אליה, אבל אם להיות כנים ומציאותיים – אין כל חובה להיכנס למצב כזה מלכתחילה. אנשים שלא מצליחים להחזיר חובות מגיעים למצב זה מסיבות שונות; התנהלות כלכלית שגויה, תשלומים שנדחו, חוסר מעקב אחר הוצאות, ניהול שגוי של העסק ועוד. ההמלצה היא לעשות הכל כדי ללמוד כיצד להימנע משקיעה לחובות, איך להתנהל נכון עם כסף ואיך לנהל את העסק באופן היעיל ביותר. בכל זאת מצאתם את עצמכם עמוק בבוץ? עורכי דין לפשיטות רגל יעזרו לכם ללמוד מחדש כיצד להתנהל, ימשכו אתכם החוצה מהמצב הנורא וילמדו אתכם כיצד לא לשקוע בו שנית.

כל מה שצריך זה ליווי מקצועי

עורכי דין לפשיטות רגל נכנסו למקצוע במטרה אחת ויחידה; לסייע לאחרים לצאת ממצבים לא פשוטים אליהם נקלעו ולהשיב אותם לדרך הישר, לשגרת חיים מאוזנת ונינוחה, הרחק מהחובות הכבדים והסטרס. כדי לעזור לעצמכם להגשים את המטרה, יש למצוא איש מקצוע שיהיה זמין עבורכם בהקדם (זכרו שככל שהזמן עובר החוב גדל), שיהיה קשוב ושקוף מולכם. רק אדם שכזה יבטיח הצלחה בתהליך, וחזרה מהירה לשגרה.