הלוואות לעסקים

סוגי הלוואות וההבדלים ביניהן הלוואות לעסקים

הלוואות לעסקיםכל עסק, בשלב כל שהוא במהלך הפעילות שלו, נזקק למימון בדמות הלוואות לעסקים. המימון הזה נדרש הן בשלבים הראשונים של הקמת העסק והן כאשר העסק כבר פעיל ונזקק לממון לצרכים שונים, החל מהגדלה של העסק וכלה בהוצאת העסק ממשבר זמני. בשורות להלן נעסוק במטרות האפשריות לנטילת הלוואות, והסוגים השונים של הלוואות עסקיות.

הלוואות ואשראי בנקאי לעסקים – מטרות אפשריות להגשת בקשה להלוואה

ככלל, ניתן לחלק את המטרות של בעלי עסקים או יזמים הלוקחים הלוואות לעסקים לשלושה סוגים עיקריים: הקמת עסק, פיתוח והגדלת העסק או חילוץ העסק ממצב בעייתי זמני, שההלוואה תסייע לצאת ממנו ולחדש את תהליך הצמיחה העסקית.

הקמת עסק: הקמת עסק כרוכה בהוצאות שונות. עם ההוצאות הללו ניתן למנות דמי שכירות למקום החדש, רכישת סחורות וחומרי דלם וכן רכישה או שכירה של רכבים להפצה. בנוסף, עסקים יצרניים צריכים לרכוש מכונות ומכשירים שונים ולשלם לכוח אדם מיומן, או לחילופין להכשיר כוח אדם מתאים.

פיתוח עסקי: פיתוח עסקי פירושו הגדלת הפעילות העסקית וניצול פוטנציאל עסקי קיים. ואולם הגדלת העסק, בדיוק כמו פתיחה של עסק, כרוכה בהשקעה כספית ניכרת. רק הלוואות ואשראי לעסקים יכולות לסייע, במרבית המקרים, בעניין זה.

הלוואות בערבות מדינה לעסקים

חילוץ פיננסי: במקרים רבים פוקדים את העסק משברים זמניים, שאינם בשליטת העסק ואינם נובעים מהפעילות שלו או מהעדר פוטנציאל. משברים כאלה נגרמים בגלל מלחמה או מתיחות ביטחונית, או עקב משבר כללי זמני. גם כאן, הלוואות מעולות לעסקים יכולות לסייע מאד, ובתנאי שאכן מדובר במשבר ולא במגמה.

סוגים של הלוואות לבעלי עסקים

עם הסוגים השונים של הלוואות מדינה לעסקים ניתן למנות הלוואות בנקאיות לעסקים, הלוואות חוץ בנקאיות ווכן הלוואות בערבות המדינה לעסקים קיימים או בתחילת הדרך שלהם. הלוואות בנקאיות ניתנות על ידי הבנק שבו מתנהל החשבון, או על ידי בנקים אחרים, אם הם מוצאים לנכון להלוות כסף לעסק לאחר בחינת הפעילות וההתנהלות הכספית שלו. הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים ניתנות על ידי גופים שונים, כגון חברות ביטוח וקרנות השתלמות שנכנסו בשנים האחרונות לתחום. היתרון הגדול של הלוואות  משתלמות לעסקים שלא דרך הבנק הוא הימנעות מפגיעה במסגרת האשראי או באובליגו בבנק. ואחרון חביב – הלוואות לעסקים בערבות המדינה. אלה הלוואות שניתנות לבעלי עסקים לאחר שיקול מעמיק ובחינת הפעילות העסקית. הערבות להלוואות ניתנת על ידי המדינה, והגוף המממן הוא בדרך כלל אחד הבנקים שזכו במכרז והמורשים להעניק הלוואות מהסוג הזה.

הלוואה לעסקים חלק מהליך תקין של העסקים

הלוואה לעסקים היא הלוואה נפוצה בקרב בעלי העסקים במיוחד הקטנים והבינוניים. הלוואה לעסקים עוזרת לבעלי העסקים לשרוד ולעמוד על הרגליים כאשר אין להם מספיק כסף להשקיע במכונות וציוד חדיש או להתרחב בחברה. באמצעות הלוואה לעסקים יכולים העסקים לשרוד ולהמשיך לצמוח עם העסק שלהם. את ההלוואות ניתן לקחת מחברות האשראי או חברות פיננסיות שונות אשר מעבר להלוואה נותנים ייעוץ וליווי מקצועי לעסק.

הלוואה לעסקים -ההלוואה שהעסק שלך צריך

באמצעות הלוואה לעסקים יכולים העסקים הקטנים לשרוד במשק לעוד כמה שנים ואילו העסקים הבינוניים להמשיך ולהתרחב בעסק. ההלוואה עוזרת לבעל העסק להמשיך ולהתמקד בעסק ולהיות רגוע מבחינה כלכלית. באמצעות ההלוואה יכול העסק הקטן להמשיך לשרוד ולמכור את שירותיו או מוצריו ללקוחות, וכן העסק הבינוני יכול להתרחב ולקנות ציוד חדיש שהוא צריך לעסק ולא יכול לרכוש. כמו כן, מקבלת ההלוואה ועד לניצולה מקבל העסק ליווי מקצועי ואישי לעסק איך להצליח בתור עסק הן מבחינת התרחבות וצמיחה.

התנאים המשתלמים של הלוואות לעסקים 

מעבר להלוואה שמקבל העסק מטעם גוף פיננסי או גוף ממשלתי אחר תנאי ההלוואה והחזר התשלומים היא בצורה נוחה וגמישה בהתאם לצרכי הלקוח. לעסקים הקטנים ניתנת ריבית נמוכה ביותר על החזר ההלוואה על מנת שיוכלו לעמוד החזרי ההלוואה ולהחזיר אותה במלואה, כמו כן גם לעסקים הבינוניים מתאימים את אחוז ההלוואה בהתאם לצרכים האישיים שלהם ויש להם תנאי החזר נוחים וגמישים. עם הלוואה אשר מותאמת לצרכים האישים שלכם ניתן לבצע את הדברים שאתם צריכים בקלי קלות ולא להיות תלויים בבנקים.

לאילו עסקים מגיע הלוואה?

הלוואה לעסקים ניתנת לעסקים השונים בהתאם לקריטריונים השונים. ישנם הלוואות שניתנות מהבנק עצמו, אך ישנם מקרים שבהם הבנק אינו יכול לתת הלוואה לעסק במיוחד אם הוא קטן ולא מרוויח ובמצב זה על העסק לפנות לגופים פיננסים אחרים בשוק או לחברות האשראי ולבקש מהם הלוואה. כמובן שבכל אחד מהגופים השונים לקבלת הלוואה יש לעמוד בקריטריונים השונים על מנת לקבל הלוואה. הגופים השונים לקבלת הלוואה הם גופים גמישים יותר מהבנק ולכן רוב העסקים נהנים מההלוואות השונות שהם נותנים.

באילו מקרים ניתנת הלוואה לעסקים?

הלוואה לעסקים ניתנת במקרים הבאים: כאשר עסק רוצה לקום בתור חברה ואין לו סכום התחלתי על מנת לפתוח את העסק עצמו. כאשר עסק קיים אך אין לו את הכסף על מנת להתרחב ולרכוש ציוד לעסק. כמו כן, כאשר עסק מעוניין התרחב מבחינת המיקום שלו והסניפים חייב גם הוא כסף על מנת לבצע זאת. באמצעות ההלוואה ניתן לעזור לעסק להמשיך ולהתקיים בתור לעסק לטווח הרחוק. לכן אם אתם עסק מתחיל או שקיים כמה שנים והבנק לא רוצה לתת לכם הלוואה כדאי לכם לבקש הלוואה מגופים שונים על מנת שתוכלו להמשיך ולהתקיים בתור עסק בראש שקט וללא לחצים או מחשבות מיותרים.

הלוואה בערבות מדינה לפרטיים 

הלוואה בערבות מדינה לא ניתנת ללקוחות פרטיים ללקוחות פרטיים יש אפשרות לקבל הלוואה סטנדרטית מהבנק או מקרן הלוואות חוץ בנקאית כמו כן ללקוחות פרטיים יש חשיבות רבה להפרשות פנסיה וביטוח  "יש חשיבות להפקדות לפנסיה ולחיפוש אחר קרן ההשתלמות המשתלמת ביותר.

לקיחת הלוואות לעסקים צריכה להיעשות בשום שכל, תוך התייעצות עם אנשי מקצוע מיומנים המתמחים בתחום ויכולים לבחון את ההשלכות של ההלוואה על הפעילות העסקית ועל היכולת של העסק לגדול ולהצליח.

להשארת פרטים לייעוץ והלוואות

מלאו את הפרטים ויועץ מומחה מטעמינו ישמח לסייע לכם :)

מאמרים שהגולשים שלנו אוהבים: