הלוואות בערבות מדינה למוגבלים

במקרים מסוימים כאשר נצטרך סכום כסף מסוים כהלוואה אנו יכולים למצוא את עצמנו פונים לקבלת הלוואות בערבות המדינה ולאו דווקא לבנק או לחברות אשראי כאלה ואחרות. הסיבה לכך היא בשל הנכונות של אותן קרנות המשתפות פעולה עם הממשלה להעניק הלוואות בתנאים נוחים וגמישים, ריבית נמוכה ולעתים גם מעניקות אפשרות לגרייס של עד חצי שנה. לעתים נבקש הלוואות מסוג זה לצורך הקמת עסק חדש, לעתים לצורך קידום או תחזוקה של עסק קיים ולעתים כאשר החשבון שלנו הופך מוגבל ואין לנו מקור אחר לפנות אליו לקבלת עזרה.

מה ההבדל בין הלוואות בערבות מדינה למוגבלים לבין הלוואות מסוג זה להקמת עסק?

הלוואות בערבות המדינה לצורך הקמת עסק הן הלוואות מוכרות שיזמים רבים בעלי הון אישי קטן מבקשים כדי להגדיל את ההון האישי עמו יוכלו להקים את עסק החלומות שלהם. הלוואות בערבות מדינה למוגבלים הן סוגי הלוואות הניתנות לחשבונות מוגבלים. לעתים אלו יהיו עבור אנשים פרטיים בעלי חשבונות מוגבלים ולעתים עבור בעלי עסקים שנקלעו למצב כלכלי לא נעים וחשבונם הוגבל.

מיתוסים בנוגע להלוואות בערבות המדינה שחייבים להפריך:

  • הלוואה בערבות המדינה אינה מענק או חובה מטעם המדינה. היא הלוואה לכל דבר הניתנת על ידי קרנות המשתפות פעולה עם הממשלה כדי לעזור לחתכים מסוימים באוכלוסייה: אוכלוסייה חלשה עם מצוקה כלכלית, בעלי עסקים קטנים עם קשיים כלכליים ובמיוחד עסקים המחזיקים עובדים ועוד.
  • הלוואות בערבות המדינה מוענקות ללא ריבית – זה לא נכון. הריבית נמוכה אולם קיימת. התנאים נוחים בפריסת ההלוואה, גרייס לתחילת תשלום ההלוואה וריבית אטרקטיבית אולם מדובר בהלוואה לכל דבר שהגופים המלווים גם כן מרוויחים מהם.
  • המדינה תחזיר את ההלוואה שלנו לבנק במידה ולא נוכל לעמוד בה – הלוואות מיידיות למוגבלים בהחלט אומרת שהמדינה ערבה להלוואה שלכם או לחלק ממנה אולם היא לא תשלם את ההלוואה שלכם כבר במצוקה הראשונה שתראו. במידה ויהיו לכם קשיים עם החזרי ההלוואה הבנק ימצא אתכם תחילה את הדין בפעילות משפטית בנוגע לפריסה מחודשת של ההחזרים וכן תשלום ההלוואות על ידי אפשרויות שונות העומדות בפני הבנק. רק במידה ולאחר כל אלה תישאר יתרה לתשלום הבנק יוכל לקבל אותה מהממשלה.

אז איך מקדמים הלוואה בערבות המדינה לבעלי חשבון מוגבל?

ישנם גופים פרטיים העובדים תחת אישור משרד האוצר ומקושרים לקרנות שונות המשתפות פעולה עם הממשלה להענקת הלוואות לחתכים מסוימים באוכלוסייה ולבעלי חשבונות מוגבלים בעלי רקעים שונים. צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לבדוק את הנושא עבורכם.