הלוואה לעסקים קטנים בערבות המדינה

הלוואה לעסקים קטנים בערבות המדינה

מקימים עסק חדש וצריכים דחיפה? אולי כבר יש לכם עסק אבל אתם רוצים לקדם אותו? או לפתח עסק     שקצת נשאר מאחור? בישראל יש מגוון רחב של גורמי מימון שונים שיכולים לעזור לעסק שלכם.      איפה הכי משתלם, הכי פשוט והכי נוח- מיד נגלה.

עסקים קטנים בישראל יכולים לגייס הלוואות ממוסדות הבנקים, חברות מימון וגם מהקרן לעסקים קטנים.

 למה הלוואה בערבות המדינה?

עסקים קטנים:

– נהנים מערבות מדינה של 70% בריבית שוק נוחה

– פריסת תשלומים ל-5 שנים

-דחיית התשלום הראשון בחצי שנה

-אישור בקשות תוך חודש

*עסקים בהקמה יכולים לקבל עד כ- 85% ערבות מדינה

מה זה הלוואה בערבות מדינה?

להלוואה בערבות מדינה יש את אותם המאפיינים כמו להלוואה בנקאית ארוכת טווח:

– היא מתקבלת מכספי הבנקים השונים אשר משתפים פעולה עם הקרן להלוואות בערבות המדינה (מזרחי,מרכנתיל דיסקונט,אוצר החייל והפועלים)

– הבנקים הם אלו שמעניקים את ההלוואה בפועל לעסק , ועל העסק להתנהל מול הבנקים השונים ולעמוד בהחזרי ההלוואה כמו בכל הלוואה בנקאית עסקית אחרת.

אז מה השוני בין הלוואה בנקאית להלוואה בערבות מדינה?

נתחיל בזה שבהלוואה בערבות המדינה הבנק מקבל בעצם הבטחה מהמדינה לערבות על חלק עיקרי (בין 75%-90% ערבות מדינה) מסכום ההלוואה שניתנת לעסק והעסק מספק את שאר הביטחונות .מימון חוץ בנקאי כך שהבנק לא לוקח סיכון ממשי במתן ההלוואה .

בנוסף, בהלוואה בערבות מדינה הבנקים מחוייבים להעניק פריסה של 5 שנים וכמו כן שיעור הריבית שהם גובים לא יעלה על כ3.5%  מה שניקרא “ריבית נוחה”

 

 

למה הבנקים מעדיפים ערבות מדינה?

הבנקים חוששים לתת הלוואות מסחריות ישירות לעסקים מהסיבה הפשוטה שזה אומר לקחת סיכון שהכסף שלהם אולי לא יחזור אליהם. מה שגורם קושי להרבה עסקים קטנים לגייס הלוואות. בהלוואות עם ערבות המדינה המצב שונה, הבנקים יודעים שגם אם העסק לא מסוגל לפרוע את חובו המדינה מכסה את רוב ההלוואה והם יכולים לתת בביטחון יותר הלוואות ליותר עסקים- אמנם בתנאים נוחים יותר מה שהיו מעדיפים אך הם עדיין מרוצים מפני שהם מגדילים את סך האשראי שלהם בעזרת ההלוואות בערבות המדינה.

למה עדיף לעסקים קטנים ובינוניים ערבות מדינה?

הלוואה בערבות מדינה פותחת בפני עסקים קטנים ובינוניים רבים את האפשרות לגייס הלוואה במצב שהם זקוקים לה מאוד ולא מצליחים לגייס אותה לבדם מול הבנקים הגדולים – ועוד בתנאים הרבה יותר נוחים מבהלוואה עסקית רגילה. המדינה יצרה במיוחד בשביל עסקים אלה את הקרן, כדי לסייע לעסקים קטנים ובינוניים לגייס אשראי עיסקי ולעזור להם להתפתח במדינת ישראל.

אז מה התהליך כדי לקבל ערבות מדינה?

על העסק לעבור תהליך בחינה מטעם המדינה והבנק המלווה ,במידה והעסק עומד בתנאים הוא מקבל אישור להלוואה בערבות המדינה. ניתן להיעזר בחברת ייעוץ עסקי מנוסה כדי לברר האם העסק אכן עומד בתנאים.

ראשית, צריך לוודא שהעסק זכאי לגיוס הלוואה בערבות המדינה על פי תנאי הסף של הקרן. בעיקרון, כל עסק קטן ובינוני שלא נמצא בחובות לרשויות מס ובנקים. עסק שנמצא בחובות בהוצאה לפועל למשל, יקבל סירוב עוד בשלב ראשוני זה.

לאחר מכן על העסק להגיש תכנית עסקית בהתאם לדרישות הקרן והגוף המתאם, מטעם המדינה, בוחן את בקשת העסק ונותן המלצה: חיובית או שלילית.

 

 

רק אם העסק קיבל המלצה חיובית מהגוף המתאם נשלחת הבקשה לבנק המלווה אשר בוחן את כל נתוני הבקשה ומעלה אותה לדיון בוועדת אשראי, שם מאשרים את ההלואה לכל עסק שנמצא ראוי להלוואה בערבות המדינה.

הלוואה בערבות המדינה היא הלוואה בנקאית לעסק, שהמדינה מעניקה ערבות על חלק גדול מהסכום כדי לעזור לעסקים קטנים ובינוניים לגייס אשראי לעסק שלהם בזמנים שהם צריכים מאוד הלוואה. והם מקבלים אותה בזריזות ובתנאים נוחים מהרגיל.

אז אם גם העסק שלכם צריך דחיפה, למה אתם מחכים?

 

 

הלוואה לעסקים קטנים בערבות המדינה

 

 

 

 

 

 

 

 

השארת תגובה