רילוקיישן על הפרק? הלוואות שכדאי לבדוק לנחיתה רכה

הדור שלנו הוא ככל הנראה דור הלוקיישן. אנחנו מחפשים אתגרים מקצועיים מעבר לים וחברות ההייטק הישראליות מספקות הזדמנות לממש את האתגר הזה ולצאת לכמה שנים להרפתקה חדשה ומרגשת. למרות הריגוש שבחיים החדשים שמצפים מעבר לים, יש המון דברים שצריך להתמודד איתם כשנוחתים בארץ אחרת, בין היתר השכרת דירה, רכישת מכונית ועוד.

כדי להקל על המעבר מארץ לארץ ועל ההתארגנות לאחר הנחיתה – הנה כמה סוגים של הלוואות שונות שאפשר להיעזר בהן לתקופת ההתאקלמות.

הלוואה לרכישת רכב

הבנקים לצד חברות האשראי מציעים הלוואות מיוחדות לרכישת רכב. אם אתם עומדים לפני לוקיישן ויודעים שתצטרכו לרכוש רכב בחו"ל תוכלו לפנות כבר בארץ לבנק שלכם ולבדוק אילו הלוואות עומדות על הפרק. לרוב תוכלו לקבל גם הלוואה או מימון מחברות הרכב הבינלאומיות שפועלות בארץ ובחו"ל.

הדבר החשוב ביותר בכל הקשור להלוואת רכב הוא הריבית הממוצעת שנעה סביב 2.5% P בממוצע. בנוסף, כדאי לדעת מראש שההלוואה על רכב יד שנייה מצומצמת יותר בדרך כלל אל מול הלוואה לרכישת רכב חדש.

הלוואה לכל מטרה

הלוואות לכל מטרה מאפשרות לכם לקבל כסף ישירות לחשבון מבלי להגדיר צורך ספציפי. עבור מי שיוצא לרילוקיישן זו הלוואה שיכולה לתת מענה לרכישת ריהוט לבית, השכרת דירה בחודש הראשון עד שמתחילים לעבוד, רכישת פריטי חשמל דרושים ועוד.

ההלוואה לכל מטרה יכולה לסייע גם בתשלומים לבתי הספר ולגנים, רכישת בגדים וציוד לילדים ועוד מגוון רחב של צרכים – בהתאם להרכב המשפחתי ולצרכים של המשפחה. ברוב המקרים משפחה שיוצאת לרילוקיישן שולחת את מרבית הציוד שלה באמצעות מכולה ולכן יש זמן המתנה עד שהכלים והפריטים הישנים מגיעים – הלוואה לכל מטרה מאפשרת לכם למצוא פתרונות עד שהבית מסודר והכל נמצא במקום.

בנוסף, הלוואה לכל מטרה יכולה לכסות את העלויות של העברת הציוד מהארץ למדינה אליה אתם יוצאים ולהקל על עלויות השילוח וההובלה לבית החדש שלכם.

הלוואה לעזרה בעלויות המגורים

לא משכנתא כמובן, אלא הלוואה שתעזור לכם לממן את שכר הדירה בדירה זמנית, במלון או בכל מקום בחודשים הראשונים למעבר, עד שתתחילו להרוויח משכורת ותתבססו בעבודה החדשה שלכם. גם במקרה הזה חשוב לשים לב לריביות שמציעים הבנקים וחברות האשראי ומשתנות בהתאם לסוג ההלוואה.

ומה קורה אם כבר יש הלוואות?

חשוב לדעת שאם יש לכם הלוואות ואתם יוצאים לרילוקיישן, תצטרכו כמובן לדאוג שאתם ממשיכים להחזיר אותן גם מרחוק. במקרים רבים, המדינה אליה אתם נוסעים תבקש פירוט הלוואות לפני שתתן לכם את אשרת העבודה להגיע במסגרת הרילוקיישן, כך למשל בארצות הברית.

לכן לפני שאתם לוקחים הלוואה בארץ לקראת רילוקיישן, ודאו שכל התנאים להלוואה ברורים לכם ושביררתם שאין בעייתיות מסוימת להגיע עם הלוואות קיימות לארץ אליה אתם נוסעים.