קרן בערבות מדינה

אם אתם זקוקים להלוואה לעסק, לבטח שמעתם כבר את הביטוי קרן בערבות מדינה ואולי כבר גיבשתם לעצמכם מחשבה מסודרת לגבי מה זה אומר. יש כאלה שאפילו חושבים שהלוואה הניתנת דרך הקרן היא הלוואה שלא חייבים להחזיר ואם לא מחזירים, אז המדינה מחזירה במקומנו. זוהי כמובן הנחה שגויה מן היסוד. אז מהי קרן בערבות מדינה? מתי נכון לפנות אליה? באילו מקרים אפשר בכלל לפנות אליה? איך פונים לקרן בבקשת הלוואה? מהם התנאים שמציעה הקרן? את כל התשובות לכל השאלות, נותנים לכם בשורות הבאות, המומחים של מרכז הלוואות בערבות מדינה.

מזה בעצם קרן בערבות מדינה?

קרן בערבות מדינה היא קרן שהקימה מדינת ישראל במטרה לסייע לעסקים קטנים ובינוניים לקבל הלוואות מהבנקים. סיוע זה בא לידי ביטוי בכך שהמדינה נותנת את הערבות שלה להלוואה ובכך מסירה את הסיכון מהבנק ומאפשרת לו לתת הלוואות שאולי לא היה נותן כלל ללא ערבות זו ואף מאפשרת לו לתת את ההלוואה בתנאים טובים ובריבית נמוכה בגלל הסיכון הנמוך שנוצר בעקבות מתן ערבות המדינה. למעשה, כל עסק קטן או בינוני שמעוניין לקבל הלוואה עסקית, יכול לפנות לקרן ולהגיש בקשה להלוואה בערבות מדינה. לאחר שהבקשה נבחנת, במידה והיא אושרה, יכול אותו עסק לפנות לאחד מהבנקים המשתתפים בתכנית ולקבל את ההלוואה הדרושה לו בהתאם לבקשה שאושרה.

אם אתם שואלים את עצמכם מדוע בכלל המדינה מציעה את האופציה הזאת, אז התשובה היא שלמדינה יש אינטרס לעודד את הצמיחה בעסק, צמיחה שמתבססת על פיתוח עסקים חדשים והרחבת הפעילות העסקית במדינה. בהתאם לכך, מוכנה המדינה לקחת על עצמה את הסיכון בכך שהיא נותנת את הערבות לאותן הלוואות, ובלבד שיותר עסקים ויזמים יוכלו להגיע להון הדרוש להם על מנת להרחיב את פעילותם העסקית. עבור העסק או היזם הספציפי זה אולי לא ניכר, אבל ברמה הלאומית, מאפשרת קרן בערבות מדינה להרחיב מאוד את הפעילות העסקית הכוללת בישראל.

מהם תנאי ההלוואה שמספקת קרן בערבות מדינה?

את תנאי ההלוואה במסגרת קרן בערבות מדינה קובעת למעשה המדינה במסגרת הקרן. תנאים אלה לא נקבעים על ידי הבנקים עצמם. לאחר שהמדינה מציגה את תנאי הקרן היא קוראת לבנקים שמעוניינים לקחת בה חלק וכל בנק שמצטרף, לוקח על עצמו להעמיד את ההלוואות שמאשרת הקרן על פי התנאים שהיא מאשרת ואשר מוגדרים וידועים לאותם הבנקים מראש. הלוואות במסגרת הקרן ניתנות בתנאים הבאים:

  • בקשות לקבל הלוואות בערבות מדינה יכולים להגיש עסקים קטנים ועסקים בינוניים בעלי מחזור עסקי של עד 100 מיליון ש"ח בשנה. עסקים קטנים בעלי מחזור של עד 25 מיליון ש"ח בשנה, יכולים לפנות גם לקרן פועלים לעסקים שמציעה הלוואות בתנאים דומים מאוד, ועסקים בעלי מחזור שנתי של יותר מ-100 מיליון ש"ח, לא יכולים לפנות לאף אחת משתי הקרנות האלה.
  • הלוואות של קרן בערבות מדינה ניתנות לתקופה של עד 5 שנים, קרי 60 חודשים ועד סכום של 500,000 ש"ח או 8% מהמחזור העסקי, הגבוה מביניהם.
  • לצורך הגשת בקשה להלוואה יש לפנות לחברות שמונו להיות הגורמים המתאמים של קרן בערבות מדינה. המדובר בחברות המציעות שירותים פיננסיים או משרדי רואי חשבון. אלו בוחנים כל בקשה, דוחים או מאשרים אותה, ומעבירים אותה לבנקים המשתתפים. או אז צריך מבקש ההלוואה לפנות לאחד הבנקים הללו ולבקש את ההלוואה בהתאם לאישור שניתן. תהליך אישור הבקשה על ידי הגורמים המתאמים יכול להימשך כ-10 ימי עסקים, אך לאחר מכן תהליך הסדרת ההלוואה בבנק יכול להאריך את התהליך עד כדי 30 יום בסך הכל.
  • עלות אגרת הגשת בקשה לגורמים המתאמים עומדת על 250 ש"ח ובנוסף לכך צפוי הלווה לשלם עמלה של 2% בגין העמדת אשראי לבנק שמספק את ההלוואה. שימו לב שבקרן פועלים לעסקים לא נגבית עמלה כלשהי וגם אין אגרה על הגשת הבקשה.
  • הריבית בהלוואה נקבעת על ידי כל בנק בהתאם לריבית הנהוגה במשק, תוך התחשבות בעובדה שההלוואה נהנית מערבות של המדינה.
  • שימו לב שערבות המדינה ניתנת עבור 85% מגובה ההלוואה. בנוסף, צריך מבקש ההלוואה להעמיד 5-10% בהון עצמי ועל פי הצורך לספק בטוחות נוספות עבור 5% הנוספים על פי שיקול דעתו של הבנק.

איך הכי נכון לבצע פנייה לקרן?

אם אתם רוצים לבחון את האפשרות של פנייה לקרן בערבות מדינה, מומלץ מאוד לעשות זאת בליווי גורם מקצועי שיבצע עבורכם את הפנייה. הסיבה לכך היא לא המורכבות של התהליך, אלא היכולת של גורם מקצועי לאתר עבורכם את ערוצי האשראי הטובים ביותר עבורכם גם בתוך הקרן וגם בערוצים נוספים שעומדים לרשותכם ואתם כנראה כלל לא מודעים להם. כך למשל, מרכז הלוואות בערבות מדינה יוכל למקסם את הסיכויים שלכם לקבלת אישורה של הקרן לבקשת ההלוואה שלכם ולהשיג עבורכם את תנאי ההלוואה הטובים ביותר מול הבנק, לרבות הפחתה משמעותית בעמלת העמדת אשראי. בנוסף, יוכל המרכז לסייע בפנייה לערוצים דומים נוספים ובראשם קרן פועלים לעסקים, המציעה תנאים דומים ובהיבטים מסוימים אפילו טובים יותר.

בתי עסק שמחפשים מקור מימון, עשויים לקבל החלטות פזיזות שלא מבוססות על שיקול דעת קר ומחושב, וזאת תוך שהם מוכנים להתפשר על תנאי ההלוואה, על אף שפשרה זו יכולה לבוא לידי ביטוי בעשרות ומאות אלפי שקלים של ריבית לאורך שנים. מרכז הלוואות בערבות מדינה מתמחה בבניית תמהילי אשראי והלוואות לעסקים ומציע לכם גם את הסיכויים הטובים ביותר לקבלת אישור להלוואה בערבות מדינה בתנאים הטובים ביותר שניתן להשיג בכל רגע נתון, וגם בגיבוש ערוצים נוספים שיאפשרו לכם לגייס את כל ההון הנדרש לכם בתנאים מיטביים.

ייעוץ משכנתאות

משכנתא הינה סוג של הלוואה ועבור רבים מאיתנו, מדובר בהלוואה הגדולה ביותר שניקח בחיינו. מדובר בצעד כלכלי משמעותי שיש להתייחס אליו בכובד משקל ולשקלל היטב

ייעוץ משכנתאות

משכנתא הינה סוג של הלוואה ועבור רבים מאיתנו, מדובר בהלוואה הגדולה ביותר שניקח בחיינו. מדובר בצעד כלכלי משמעותי שיש להתייחס אליו בכובד משקל ולשקלל היטב

הגבלת חשבון בנק

חוק שיקים ללא כיסוי מאפשר לבנק בו נמשכו עשרה שיקים (או יותר) במהלך תקופה של שנים עשר חודשים להגביל את חשבון הבנק למשך שנה במידה

הלוואות בריבית נמוכה

ללא ספק, הנתון החשוב ביותר שעל פיו צריך לקבל החלטה על נטילת הלוואה הוא נתון הריבית על ההלוואה. שיעור הריבית שחל על ההלוואה הוא שקובע

הלוואה ללקוחות כל הבנקים

לא משנה באיזה בנק אתם, כיום אתם יכולים לקחת הלוואה מאינספור ספקי אשראי, חלקם בנקים אחרים שמעולם לא עבדתם איתם וחלקם נמצאים בכלל מחוץ למערכת

drop us a line and keep in touch