עובדי מדינה? הרווחתם בגדול

עובדי מגזרים רבים במשק נאלצים להסתפק במשכורות מינימום, או כאלו הנחשבות לנמוכות במיוחד, וזאת, כאשר יוקר המחיה עולה ולא עוצר לרגע. עובדי מדינה לרוב, למרות התנאים הסוציאליים המצוינים שלהם הם זוכים, מתמודדים עם משכורות לא גבוהות יחסית ומוצאים את עצמם, לא אחת, מחפשים פתרון כלכלי שיעזור להם להתמודד עם מצבם הכלכלי. כיום, יכולים עובדי המדינה ליהנות מהלוואות בתנאים מיוחדים, כדי לבצע רכישות שונות, לנסוע לחו"ל, לערוך חתונות או אירועים גדולים וחשובים וכמובן – גם כדי לסגור את המינוס.

הלוואות לעובדי מדינה הן הלוואות שניתנות לעובדים שכירים והן ניתנות מטעם הקרן לערבות מדינה. כדי לקבל אותן יש לעמוד בכמה קריטריונים, שאותם הגדירה קרן זו, וכן למלא גם טופס ייעודי ולצרף אליו מסמכים התומכים ברצון זה. עם קבלת הטפסים הרלוונטיים, תדון הקרן באותה בקשה, יחד עם הבנק הלווה, ואם זיהתה שאכן מדובר בלקוח יציב, שמסוגל להחזיר את ההלוואה, תאשר לו את קבלתה בתנאים מועדפים. 

 

באילו מקרים כדאי לקחת הלוואה?

ישנם לא מעט מצבים בהם הלוואות לעובדי מדינה יכולות להיות הפתרון המתאים. כיום, במדינת ישראל, ישנה קבוצה גדולה מאד של עובדי מדינה, הנאלצים להתמודד עם משכורת נמוכה, מול הוצאות שוטפות רבות. יוקר המחיה, יחד עם ההוצאות הגבוהות בכל חודש של משפחה, מובילות את העובדים לחפש אחר פתרונות ריאליים שיעזרו להם לשמור על איזון כלכלי, להימנע ממצבים כלכליים לא רצויים וגם להצליח לחיות בכבוד. הלוואות מסוג כזה, הניתנות במסלול של ריבית נמוכה, תנאים גמישים ונוחים ואפשרות לפריסה ארוכה של כחמש שנים, יכולות לעזור לאותם עובדי מדינה לבצע רכישות שונות, לסגור, כאמור, את המינוס וגם להגשים כמה חלומות. 

איך זה עובד?

כדי לקבל הלוואות לעובדי מדינה יש לפנות, כאמור, אל הקרן לערבות המדינה ולשלוח את כל הטפסים והאישורים הנדרשים. הלוואות אלו ניתנות לעובדי מדינה, המוכיחים את יציבותם התעסוקתית, מה שמאפשר להם לעמוד בכל החזרי ההלוואה וניתן להוכחה באמצעות שלושת תלושי השכר האחרונים. אל הבקשה להלוואה יש לצרף תלושים אלה, כמו גם דו"ח מצב חשבון ודפי חשבון מחודשים אחרונים, ורק לאחר שליחתם תוכן הקרן לדון בבקשה. ישנה חשיבות רבה מאד לנתונים אלה על מנת לבחון את מצבו של מבקש ההלוואה ואת יכולת ההחזר שלו. את כל אלה יכולים הן הבנק הלווה והן הקרן עצמה לבדוק באמצעות מצב חשבון הבנק שלו ויציבותו התעסוקתית, שהיא קריטית לקבלת ההלוואה. 

רגע לפני שיוצאים לדרך

לפני שליחת הטפסים והבקשה לקבלת הלוואה לעובדי מדינה, חשוב מאד לבדוק מראש את תנאי ההלוואה. הלוואות לעובדי מדינה ניתנות כאמור בתנאים טובים, אך גם הן מצריכות בדיקה מעמיקה לפני החתימה והגשת הבקשה. מהו אחוז הריבית שאותו יש לשלם מדי חודש, כיצד אפשר לפרוס את התשלומים ובכלל – מהם תנאי התשלום – תשובות לשאלות אלו ואחרות תעזורנה לכם לקבל את ההחלטה הנכונה.