הלוואת מדינה

הלוואת מדינה

כל עסק יודע שעל מנת שהוא יוכל להתקיים ולהניב הכנסות הוא חייב הלוואת מדינה. באמצעות הלוואת מדינה ניתן להגשים את החלום של הקמת עסק.מעבר לכך חשוב שיהיה לכם הון אנושי על מנת שתוכלו לעשות משהו. באמצעות הלוואת מדינה ניתן לראות את החזון שלכם מתממש כפי שאתם שתכננתם. בכתבה זאת תקבלו את כל המידע שאתם צריכים על מנת לקבל הלוואה מערבות המדינה. כל מה שאתם צריכים זה לראות אם אתם עומדים בתנאי הלוואה ובמידה וכן ליהנות מתנאי הלוואה ופריסה נוחים.

מהי הלוואת מדינה?

הלוואת מדינה היא למעשה הלוואה בערבות המדינה. הלוואה זאת נועדה לסייעה לעסקים אשר אינם יכולים לחרוג ממסגרת האשראי הבנקאי שלהם. באמצעות שיתוף פעולה עם הבנק ניתן לטפל בבעיית החריגה בקלי קלות. מכיוון שרוב העסקים תלויים בבנקים הגדולים לקבלת הלוואה, הם נתקלים לא מדיי פעם במצבים בו הבנקים לא עוזרים להם במתן קבלת הלוואה וזאת מכיוון שהעסק שלהם לא מתרחב או ניצל את כל האפשרויות הקיימות לגביו לגבי לקיחת הלוואה. מצב זה מצריך מהעסקים לפנות לאפיקים אחרים על מנת שיוכלו לשרוד, אחת מהאפיקים האלה הם קרן המדינה. באמצעות קרן הלוואות המדינה ניתן לקבל הלוואה בהתאם לצרכים של העסק שלך ללא כל בעיה. המדינה עוזרת לעסקים הקטנים והבינוניים לעמוד על הרגליים בזכות ההלוואה שהיא מעניקה להם ובפריסת תשלומים סבירה ונוחה אשר מתאימה לצרכים שלכם ואשר הם יכולים לעמוד בה. הודות לקרן המדינה יכולים לעסקים לעמוד על הרגליים ולהתנחם שיש מי שעוזר להם בעת מצוקה.

הלוואת מדינה לעסקים קטנים

הלוואת מדינה לעסקים קטנים ניתנת לעסקים קטנים שיש להם בעיה בתזרים מזומנים. העסקים הקטנים הם רוב העסקים בארץ, בתור עסק קטן ההכנסות של העסק קטנות יותר מאשר עסק בינוני או גדול, לכן קשה לו לשרוד מבחינת הכנסות כי יש לו לא מעט הוצאות כגון: תשלום לספקים, סחורות, עובדים ועוד. לכן הלוואת מדינה מטעם המדינה עוזרת מאוד לעסק לעמוד על הרגליים במיוחד שמדובר על עסק מתחיל שחייב בסיס כדי לצמוח ולהתקדם. ההלוואה בערבות המדינה גובה כ-30% ופחות בטחונות ולוקחת אחריות על החלק שנותר, לעומת ערבות מהבנקים או גופים אחרים אשר גובים בטחונות בגובה שווה לגובה ההלוואה. יתרון זה מקנה לקרן המדינה יתרון בולט על פני המתחרים שלה בשוק. מאחר שההלוואה ניתנת מלכתחילה עבור העסק, כולל תנאי החזרת, הריבית עליה, והתשלומים הנוחים עושה את הלוואת המדינה להלוואה המשתלמת ביותר מאשר שאר הגופים בשוק.

הלוואת מדינה לעסקים בינוניים

גם עסקים בינוניים יכולים ליהנות מהלוואת מדינה לעסקים בינוניים. כל מה שהם צריכים זה לראות אם הם עומדים בתנאי ההלוואה ובמידה וכן להגיש בקשה לקבלת הלוואה בערבות המדינה לנצל אותם בהתאם לצרכים של העסק שלהם. עם תנאי פריסה והחזר נוחים שלא מכבידים על האובליגו בבנק ניתן לנצל את הכסף שאתם צריכים להתרחבות או להשקעה במוצרים או שירותים שונים.

מי זכאי לקבל הלוואת מדינה?

לא כל עסק זכאי לקבל הלוואת מדינה וזאת מכיוון שישנם תנאים אשר יש לעמוד בהם. אך התנאים העיקריים שיגמרו לכם לקבל הלוואת מדינה ולהגדיל את הסיכויים לכך הם, חשבון בנק יציב לאורך שנים ולא מעוקל, וכן שזכיתם למימון מהמדינה לעסקים בשנים קודמות. לרוב רוב העסקים עומדים בתנאים אלו ועל כן הם נהנים מהלוואת מדינה. מעבר לכך, ישנם גם קרנות פילנתרופיות אשר עוזרים אף הם לעסקים קטנים ובינוניים אשר נמצאים בקשיי תזרים ואשר מעוניינים לגדול ולהתרחב או לעסקים אשר נמצאים בהקמה.

מהם התנאים שעל העסקים לעמוד בהם על מנת לקבל הלוואת מדינה?.

על מנת לקבל הלוואת מדינה על העסקים לעמוד בכמה תנאים עיקריים על מנת לקבל את הלוואה. תנאים אלה כוללים:

עסק ללא הכנסות- עסק שלא ייצר הכנסות הוא המועמד הטוב ביותר לקבלת הלוואת מדינה. וזאת מכיוון שמדובר על עסק חדש שעוד לא ייצר הכנסות אך בעזרת הלוואת מדינה יוכל לממש זאת הלוואה בערבות מדינה .

עסק שטרם  נרשם במשרדי המע"מ- עסק שלא נרשם בע"מ הוא עסק שצריך הלוואה על מנת שיוכל להכניס רווחים בעתיד, לכן כל עסק שטרם נרשם במשרדי המע"מ הסיכויים שלו לקבל הלוואת מדינה גדולים.

עוסק חדש/ וותיק/ פטור שרוצה להגדיל הכנסות- כל עסק שרוצה להגדיל את הכנסותיו חייב הזרמת מזומנים על מנת שיוכל להשקיע באמצעי פרסום שיווקיים על מנת להגדיל את הכנסותיו, באמצעות הלוואת מדינה יכול העסק לעשות זאת ואף להחזיר את ההוצאות שהוציא באמצעות הגדלת הכנסות.

עסק שפועל מביתו ורוצה לעבור למתחם מסחרי- עסק שרוצה לפעול במתחם מסחרי גם הוא זכאי להלוואת מדינה, ורוב הסיכויים שהוא יקבל אותה.

אילו עסקים מקבלים הלוואות בערבות המדינה?

ישנם לא מעט עסקים קטנים ובינוניים אשר יכולים לפנות לקרנות לשם קבלת הלוואה לעסק. רוב העסקים שפונים לקבלת הלוואה לעסק קיים הינם עסקים קטנים ובינוניים. הלוואה בערבות המדינה יכולה להינתן לעסקים קטנים ובינוניים ללא הגבלה של תחום הפעילות שלהם. רוב תחומי הפעילות אשר פונים לקבלת  הלוואה לעסקים קטנים בערבות המדינה הלוואה בערבות המדינה כוללים עסקים מתחום התעשייה, מסחר, שירותים, חקלאות, תיירות, מסעדנות ועוד.

מה היתרונות של קבלת הלוואת מדינה?

לקבלת הלוואת מדינה ישנם יתרונות רבים על פני הלוואה מהבנקים או גופים אחרים בשוק. הודות לקבלת הלוואת בערבות מדינה ניתן ליהנות מהיתרונות הבאים:

ריבית נמוכה- עם הלוואת מדינה אתם מקבלים ריבית נמוכה מאשר הריבית של הבנקים או גופים אחרים. הריבית של ערבות מדינה היא בין 2.5%-3.5% פריים.

פריסה נוחה של תשלומים- באמצעות ערבות המדינה תוכלו להחזיר את תשלומי ההלוואה שלקחתם בתשלומים נוחים שלא יעיקו עליכם, עד לחמש שנים.

העמדת ביטחונות מינמאליים- העמדת ביטחונות לא מכבידה על האובליגו העסקי שלכם, גיוס בערבות המדינה מאפשר לכם לגייס הלוואה לעסק מבלי להגדיל את האובליגו העסקי שלכם בבנק.

גיוס הלוואת השלמה- ניתן לגייס באמצעות ערבות המדינה כמה פעמים הלוואות מדינה מאותו גורם, מה שלא ניתן לעשות בגופים אחרים או דרך הבנק.

אשראי חוץ בנקאי- הלוואת  בערבות מדינה נחשבת לאשראי חוץ בנקאי למרות שהיא בערבות המדינה. לכן היא מאפשרת לעסק לגייס הלוואה מבלי להגדיל את חשבון האובליגו שלו בבנק.

צמצום עלויות ריבית- באמצעות הלוואת מדינה ניתן לצמצם את עלויות ריבית. העסק יכול לגייס הלוואה בערבות מדינה בריבית נמוכה ולחסוך לו עלויות ריבית בעתיד, מאשר לגייס הלוואות בריבית גבוהה ולשלם יותר על הריבית.

ביצוע תוכנית עסקית באמצעות כלכלן- העסק חייב לבצע תוכנית עסקית באמצעות כלכלן מנוסה, וזאת מכיוון שדרך בניית תוכנית עסקית באמצעות כלכלן ניתן לייעל את תהליך גיוס האשראי של העסק ולקבל ייעוץ נוסף לגבי התנהלות העסק.

הכרת סניפי בנק נוספים- מאחר שתהליך קבלת ההלוואה באמצעות ערבות המדינה דורשת מהלקוח לחפש סניפי בנק ייעודיים לאישור הלוואה, הוא לומד להכיר בדרך זאת סניפי בנקים שונים וחדשים. היכרות זאת עוזרת לו לקבל כמה שיותר הצעות הלוואה שונות בהתאם לצרכים האישיים שלו וכן הוא נחשף לתנאי אשראי ועמלות טובות ביותר בסניפים אלו.

הלוואת מדינה