הטיפים שחשוב לדעת לפני פתיחת עסק חדש

פתיחת עסק חדש זו החלטה מאוד מרגשת, אשר יכולה להתגלות כמשימה לא פשוטה. יש המון גורמים לקחת בחשבון, לצד פחדים שונים שצריך להתגבר עליהם תוך כדי תנועה, כדי שהעסק שלכם באמת יצליח למלא את מלוא הפוטנציאל שלו. מטבע הדברים, לכל יזם בתחילת דרכו יש חששות ודאגות, וכדי לעזור לכם להבין באמת מול מה אתם עומדים, וכיצד להתגבר על החששות הטבעיים, אספנו לכם כמה טיפים שחשוב שתדעו לפני שאתם פותחים עסק.

היו כמה שיותר מתוכננים

כדי לפתוח עסק עליכם להיות כמה שיותר מתוכננים, תוך שאתם לוקחים בחשבון את כל האספקטים הבאים:

בניית תכנית עסקית

לפני שעומדים על קו הזינוק ויוצאים לדרך חשוב לפתח תכנית עסקית. תכנית עסקית תעזור לכם להגדיר את המטרות, להתאים את השיווק לקהל היעד ולחשוב על האסטרטגיות שלכם בדרך להצלחה. התוכנית העסקית צריכה לכלול מידע על המוצרים או השירותים, מחקר שוק, ניתוח המתחרים, אסטרטגיות שיווק ומכירה ותחזיות פיננסיות.

בצעו סקר שוק

סקר שוק זו פעולה חיונית המאפשרת לכם להבין את קהל היעד, המתחרים שלכם והמגמות בתעשייה. משימה זו תעזור לכם לזהות את קהל היעד שאליו אתם פונים, להבין את הצרכים וההעדפות שלו ולזהות הזדמנויות ואתגרים בענף. ביצוע מחקר יעזור לכם גם לזהות פערים פוטנציאליים בשוק שתוכלו למלא עם המוצרים או השירותים שלכם.

הגדירו את זהות המותג

זהות המותג מייחדת אתכם מהמתחרים שלכם, והיא גם תעזור לכם להתחבר אל קהל היעד שלכם. זהות המותג כוללת כמה פעולות כמו מציאת שם לעסק, לוגו, סלוגן, ערכת צבעים, כמו גם חשיבה על שפה ואסטרטגיה שיווקית. הזהות של המותג צריכה להיות עקבית בכל חומרי השיווק שלכם, ולשקף את הערכים והחזון של העסק.

חישבו על אסטרטגיה שיווקית

אסטרטגיה שיווקית היא פן חשוב בעת פתיחת עסק חדש, בסופו של דבר אתם רוצים לקדם את המוצרים והשירותים שאתם מספקים ביעילות. האסטרטגיה השיווקית שלכם צריכה לשלב בין טקטיקות שונות, מקוונות ולא מקוונות, החל בפרסום במדיה החברתית, שיווק בדואר האלקטרוני ועד עריכת אירועים או השתתפות בתערוכות.

חשבו על מימון

פתיחת עסק חדש כרוכה בהוצאות ואל לכם לחסוך על הדברים החשובים. סביר להניח שתצטרכו מימון כדי לכסות את כל ההוצאות הראשוניות שלכם. אם אין לכם הון עצמי ראשוני, עליכם לבדוק אפשרויות מימון שונות כמו למשל הלוואות, מענקים או אפילו מימון המונים. בדקו את האפשרויות שעומדות לרשותכם ובחרו את זו המתאימה לצרכים התקציביים שלכם.

גייסו את הצוות הנכון

אם אינכם מנהלים עסק של אדם אחד, גיוס הצוות הנכון הנו קריטי להצלחת העסק. עליכם לחפש מועמדים שמתלהבים מהעשייה שלכם, חולקים את אותם ערכים ומחזיקים בידע, ניסיון וכל הכישורים הדרושים כדי לעזור לעסק שלכם לצמוח. מעבר לכך, זכרו שעליכם לספק לעובדים שלכם את התמיכה, ההכשרה והמשאבים הדרושים, על מנת שיבצעו את תפקידם בצורה יעילה.

התמודדות עם הפחדים

ואיך מתמודדים עם הפחדים שעולים? התשובה פשוטה:

אימון עסקי לפתיחת עסק

מאמן עסקי יכול לעזור לכם בכל שלב ושלב בדרך. יחד אתו תוכלו לפתח תכנית עסקית, לזהות את קהל היעד, לפתח אסטרטגיה שיווקית ולחשוב על כל ההיבטים התפעוליים והמימוניים. מאמן עסקי יכול גם לספק לכם תובנות ועצות חשובות המבוססות על הניסיון והמומחיות שלו. אם אתם שוקלים להקים עסק, עבודה עם חגי שלו יכולה לעזור לכם להשיג את המטרות ולהתגבר על כל מכשול.

חגי שלו הוא מאמן עסקי מנוסה ומוערך אשר מלווה עסקים בפתיחת עסק חדש ויכול לעזור לכם להתגבר על הפחדים, כמו גם לחשוב על הפן התכנוני. למידע נוסף על אימון עסקי, לחצו כאן>>