באילו מצבים בדרך כלל לוקחים הלוואה לעסק

המדינה מלאה בעסקים מכל הסוגים שעוברים תקופות טובות וטובות פחות, כאשר הצורך בלקיחת הלוואה יכול לעלות מסיבות רבות – שמחות ומשמחות פחות, אך כל בעל עסק צריך להכיר את האפשרויות שעומדות בפניו. אז מתי כדאי לעסק לקחת הלוואה, אילו סוגי הלוואות ישנן ומדוע כדאי להכיר שירות בשם ניכיון צ'קים בהקדם? כל התשובות בהמשך.

 

המצבים שיכולים להוביל ללקיחת הלוואה בעסק

עסקים יכולים להיות מושפעים מגורמים רבים – החל ממזג האוויר ועד לאסונות, מהפגנות וממצב בטחוני, מתקופת החורף ומהריבית העולה – לכולם יש השפעה במידה כזו אחרת על העסק. לפעמים ההשפעה תהיה חיובית והעסק יפרח, ראינו את זה בתקופת הקורונה כשחלק מהעסקים קרסו ואחרים שגשגו. לעיתים זו יכולה להיות הלוואה לצורך התרחבות עסקית כי העסקים הולכים מצוין ויש צורך בעוד מקום או שרוצים לבצע שיפוץ ולייפות את העסק עוד יותר או להוסיף לו מכשירים טכנולוגיים חדישים כדי להרחיב את השירות.

 

איזה סוגי הלוואות ישנם?

יש לא מעט סוגי הלוואות שניתן לקחת עבור העסק, כאשר האופציה הראשונה אליה אנשים תמיד פונים היא הבנק. הבנק יכול לספק הלוואות, לעיתים קרובות במחירים מאוד משתלמים, אך הדבר יקרה כאשר הוא יראה פעילות עסקית מסודרת, שאין החזרות או מינוסים מעל למסגרת, כשההתנהלות הכלכלית נבונה וכשיש הכנסות קבועות וגבוהות. לעומת זאת, כאשר הבנק רואה התנהלות אחרת או חש בהפסדים, הוא לא ימהר לתת את ההלוואה המיוחלת, ואז יש צורך לפנות לאפיקים אחרים.

האופציה השנייה שעומדת בפני העסקים היא הלוואה מגוף חוץ בנקאי. אלה יכולות להיות חברות מימון ואשראי שכולנו מכירים המספקות כרטיסי אשראי והלוואות לעסקים במסגרת הכרטיס או מחוצה לו, ואלה יכולות להיות חברות פיננסים פרטיות המספקות את ההלוואות בהתאם למידת הסיכון שהן לוקחות.

 

האם כדאי להיעזר בשירות של ניכיון צ'קים?

לעיתים עוד טרם המחשבה על לקיחת הלוואה לעסק כדאי לחשוב על שירות אחר לגמרי וגם קצת דומה – שירות ניכיון צ'קים אצל חברת ניכיון. מהו שירות ניכיון צ'ק ולמה הוא מזכיר הלוואה? בשירות זה פונים לחברת ניכיון כשיש ברשות העסק מספר צ'קים דחויים מלקוחות שונים. אם העסק רוצה כבר עכשיו לפדות את סכומי הכסף של הצ'קים הוא יוכל לעשות זאת וחברת הניכיון תגבה עבור הפדיון עמלה.

סכום העמלה יכול להשתנות מלקוח ללקוח, שכן חברת הניכיון בודקת את הצ'קים מראש ואת אמינותם, במידה ומדובר על גוף מוכר וגדול, העמלה תהיה נמוכה יותר. האם הדבר דומה להלוואה? במידה מסוימת כן, כי מקבלים כסף שעוד לא נפדה, אך מדובר על סכומים שמגיעים לעסק בכל מקרה, שכן המוצר או השירות עבורם כבר ניתן, בדרך כלל סכום העמלה יהיה דומה לסכום הריבית שהייתה נלקחת עבור ההלוואה, אך במקרה זה אין צורך לשלם כספים לאחר השירות, הוא נגבה מראש מהסכום הניתן במזומן עבור הצ'ק.

כיום יותר ויותר עסקים בוחרים בשירות הניכיון שכן הוא מוסדר על ידי המדינה ומפוקח, זאת בניגוד לעבר שלא היה מוגדר או מפוקח. לעיתים קרובות השירות מאפשר אוויר לנשימה לעסק, במיוחד בתקופות בהן יש צורך בכסף מזומן בעסק.