איתור כספים אבודים

במאמר זה, נחקור כיצד למצוא ולבצע איתור כספים אבודים, נבדוק את הדרכים השונות למציאת כספים אבודים, כמו גם אילו גורמים מעורבים באיתור כספים אבודים.

הצעד הראשון הוא לדווח על הכסף החסר בהקדם האפשרי. זה יעזור לך להימנע מתשלום מסים על כל ריבית שהושגה בזמן שהייתה חסרה. השלב השני הוא לנסות ולזכור היכן ראית את הכסף שלך לאחרונה, ולחזור למקום הזה או לדבר עם מי שאולי היה איתך בזמן גילוי הכספים החסרים. שלב שלישי עשוי להיות לשאול חברת שירותים פיננסיים אם הם מציעים שירות לאיתור כספים אבודים.

 

מציאות מצערת היא שלא כל הכספים המוקצים למטרות ציבוריות מובאות בחשבון. לאנשים שהפסידו כסף חשוב לדעת איך למצוא את הכספים האבודים ומה אומר החוק בעניין זה.

החוק הישראלי כולל הוראות רבות שמטרתן למנוע שחיתות וגניבה של כספי ציבור, תוך מתן מנגנון להשבת כספים כאלה. החוק קובע שלוש דרכי הבראה אפשריות: בדרך של הליך פלילי, בדרך של תביעה אזרחית או בדרך של צו הבראה שניתן על ידי בית המשפט.

 

בעזרת AI, איתור כספים אבודים הוא הרבה יותר קל.

בעבר, אנשים נהגו למצוא כספים אבודים על ידי ראיונות של עדים היכן נראה הכסף האבוד לאחרונה. עם המצאת הבינה המלאכותית, קל יותר למצוא את הכספים הללו מכיוון שאלגוריתמים של למידת מכונה יכולים לסרוק קטעי טלוויזיה במעגל סגור בשווי אלפי שעות תוך שניות ולהשתמש במידע הזה כדי לזהות תצפיות פוטנציאליות.

 

סטארטאפ חדש נוצר על מנת לפתור את בעיית איתור הכספים האבודים. החברה נקראת "מצאנו את הכסף שלך" ומטרתה היא לשמח אנשים על ידי איחודם מחדש עם כספם.

למייסד ומנכ"ל החברה, אורי פרידמן, רקע נרחב בניהול כספים ואומר כי: "אנשים תמיד יאבדו את המעקב אחר הכסף שלהם בשלב מסוים בחיים. בין אם זה שטר של 5 דולר או 5,000 דולר, אנחנו כאן כדי לעזור."

 

בישראל העריכה הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה שקיים מחסור של מיליון שקל בשנה. כדי לצמצם את הגירעון הזה שמכווץ את המשק הישראלי, חשוב למצוא את הכספים האבודים הללו.

אז איך עושים איתור כספים אבודים? ישנן מספר דרכים שבהן תוכל לעשות זאת. הדרך הראשונה היא להקים מלכודות בבנקים ובכספומטים לאנשים שמושכים כסף מבלי שתעודת הזהות שלהם נמצאת איתם. דרך נוספת תהיה שהממשלה תעריך כמה המחאות קופאיות נכתבות מדי שנה ואז תחזור לאותם מפעלים ותחקור את הרישומים שלהם.

 

בעזרת AI ובלוקצ'יין נוכל לאתר בקלות כספים ונכסים שאבדו.

ישנם שלושה פתרונות חדשניים לאיתור כספים אבודים. האחת היא שימוש בזיהוי פנים כדי לזהות אנשים בסרטונים ואז להתאים אותם לזהותם. פתרון נוסף הוא שימוש ברשת המכשירים המחוברים כדי לזהות מתי מכשיר יוצא מאזור מסוים. הפתרון השלישי הוא שימוש בבינה מלאכותית ליצירת התראות בזמן אמת כאשר נכס מתרחק מאזור מסוים או כאשר יש סיכון לגניבה מראש.