איך נפתח חשבון בנק וכיצד שער הדולר ישפיע עליו?

ישנם פרטים מסוימים שאי אפשר להתנהל בעולם בלעדיהם. מדובר על פרטים שמחברים אותנו כך או אחרת לחברה, מאפשרים לו להתנהל בצורה מסודרת בעולם המודרני. גם אם אנחנו בוחרים לנסות ולהתנתק כמה שיותר, אזי שאנחנו לא יכולים לעשות זאת לגמרי. כאן בדיוק נכנסים אותם פרטים ואמצעים בלעדיהם אי אפשר.

למשל, אנחנו לא יכולים להתנהל בלי תעודת זהות או דרכון, אנחנו לא יכולים להתנהל בין חשבון בביטוח לאומי וביטוח בריאות ממלכתי, יהיה לנו מאוד קשה להתנהל בלי רישיון נהיגה, מכשיר סלולר ובמובנים רבים גם לא נוכל להתנהל בלי חיבור לרשתות חברתיות מסוימות. דוגמא נוספת לדברים שאנחנו לא יכולים בלעדיהם הוא חשבון בנק.

זה לא משנה אם אנחנו עובדים או מובטלים, עצמאים או שכירים, עלינו לפתוח ולהחזיק חשבון בנק דרכו נוכל לנהל את כל הפעילות הכלכלית שלנו. בוודאי אם אנחנו מחזיקים ברשותנו עסק, וכן אם יש לנו משק בית שכולל בן/בת זוג וילדים. פתיחת חשבון בנק הוא אחד הדברים החשובים ביותר להתנהלות כלכלית מסודרת ונכונה.

לכן עלינו לדעת איך פותחים חשבון בנק ולדאוג להחזיק חשבון כזה מגיל צעיר. החשבון ישרת אותנו לצרכים שונים. בין אם זה לצורך הפקדת משכורת חודשית או מזדמנת, תשלומי הוראות קבע, פתיחת תוכניות חסכון, קבלת הלוואות ואשראי, וכן אם אנחנו רוצים לרכוש מטבע זר ולהחזיק בו.

 

כיצד נפתח חשבון בנק?

על פניו השאלה איך פותחים חשבון בנק היא מאוד פשוטה. ניתן לפתוח את החשבון החל מגיל 14 בהסכמת ההורים או מגיל 16 ללא צורך בהסכמתם. על מנת לפתוח חשבון, עלינו להציג תעודת זהות, כתובת מקום מגורים, מספר טלפון זמין ופרטים אחרים מזהים, פרטים שיאפשרו לבנק לאשר את פתיחת החשבון כמה שיותר מהר. במידה ואנחנו מעוניינים, אז יש לנו אפשרות לקבוע שיהיו מוטבים נוספים בחשבון שיוכלו לעשות בו שימוש.

יש לציין שתי נקודות: ראשית, קיימת דרישת מצד הבנקים להכניס סכום כסף מסוים על מנת שנוכל להפעיל את החשבון. שנית, היום ניתן לפתוח חשבון בנק באופן פרונטאלי בסניף וכן ניתן לעשות זאת באפליקציה או באתר של הבנק.

 

איך חשבון בנק קשור למטבעות זרים?

כאמור החשבון יכול לשרת אותנו לצרכים שונים, אחד מהם הוא בשביל לאפשר לנו להחזיק מטבעות זרים ולעשות בהם שימושים שונים. לשם כך, רצוי לעקוב אחר תנודות של שער הדולר מכירה וקנייה, אז נוכל לדעת מתי מומלץ לקנות ומתי נכון מצידנו למכור, בשביל לייצר רווח. זה נכון לגבי כל המטבעות הזרים כמובן, כך אנחנו יוצרים פעילות עסקית שיכולה לשרת אותנו.

מטבעות זרים זו הדרך שלנו לייצר הכנסה דרך השקעה באופן אפקטיבי. רצוי ללמוד את התחום ולהבין כיצד אנחנו יכולים להשתמש באופציה זו לטובתנו, לצד שימושים אחרים שניתן לעשות בחשבון הבנק שברשותנו.