איך לטפל בתיקים בהוצאה לפועל

חיים עם תיקים פתוחים בהוצאה לפועל הוא מצב לא נעים שיכול להכביד רבות על המשך שגרת החיים. חובות צוברים ריבית וחשבונות בנק עלולים להיות נתונים לעיקול. במצב כזה, אחת האפשרויות שעולה על הפרק היא לקיחת הלוואה במטרה לסגור את התיקים ולחזור למסלול תקין.

 

האם לקחת הלוואה היא הדרך הנכונה?

לכאורה, זוהי דרך יעילה להשתחרר מהבעיה בקלות יחסית. לוקחים הלוואה, משלמים את החובות הישנים וזהו. אך האם זוהי אכן הדרך הנכונה והחכמה ביותר? התשובה לא בהכרח.

ראשית, לקיחת הלוואה בסכום גבוה וריבית גבוהה רק תגדיל את נטל החובות לטווח ארוך. במקום חוב ישן עם תנאים מוכרים, תקבלו חוב חדש עם תנאים אחרים שעלולים להיות פחות נוחים. יש לשקול בזהירות את יכולת ההחזר בטווח הארוך.

שנית, חשוב לבדוק אם אכן נחוץ לשלם את מלוא החובות כדי לסגור את התיקים. לעתים ניתן להגיע להסדרי פשרה עם הנושים ולשלם רק חלק מהחוב בתנאים נוחים יותר. אפשרות זו לא תמיד ידועה או מוצעת על ידי הגורמים התובעים.

התייעצות עם עורך דין

במקום לקחת צעד חפוז של הלוואה שעלולה רק להכביד על המצב, עדיף התייעץ עם עורך דין לענייני הוצאה לפועל. עורך דין מנוסה יוכל לנתח את מצבכם המשפטי, לבחון את החלופות הטובות ביותר עבורכם ולייצג אתכם באופן מקצועי מול הנושים והרשויות על מנת לנהל את התיקים הפתוחים בצורה יעילה וחסכונית.

יתרונות ניהול התיקים על ידי עורך דין:

  • יכולת לנהל מו"מ מיטבי עם הצדדים השונים
  • השגת הפתרון המועדף לסגירת התיקים בתנאים הטובים ביותר
  • חיסכון בהוצאות לטווח ארוך
  • פתרון יעיל ובר-קיימא לבעיית החובות

לסיכום, לקיחת הלוואה חדשה כדי לשלם חובות קודמים אינה תמיד הפתרון הנכון והיעיל ביותר. לפעמים שכירת עורך דין מומחה שינהל עבורכם את התיקים בהוצאה לפועל היא הדרך המומלצת לחסוך בהוצאות, להגיע להסדר אופטימלי ולפתור את הבעיה לטווח ארוך.