מימון לעסקים

מימון לעסקים הוא מונח גג שכולל בתוכו שורה ארוכה של מוצרי אשראי, הניתנים לעסקים בהיקפים שונים ובמסלולים שונים, חלקם על ידי בנקים, חלקם על ידי גופים חוץ בנקאיים וחלקם על ידי רשויות ציבוריות ומלכ"רים. בשורות הבאות נסקור בפניכם, בעזרת המומחים של מרכז הלוואות בערבות מדינה, מספר מוצרי אשראי מרכזיים שכל בעל עסק חייב להכיר על מנת להבטיח זמינות של הון לצרכים עסקיים.

הלוואות בנקאיות רגילות

המסלול המוכר ביותר, גם אם לא הנכון והטוב ביותר, הוא המסלול של הלוואות בנקאיות. בבנק בו אתם מנהלים את חשבון העו"ש של העסק תוכלו לקחת הלוואה לטובת עסק פעיל או עסק בהקמה, וכן תוכלו לפנות לבנקים אחרים שאתם כלל לא מתנהלים מולם בשגרה, רק לצורך קבלת הלוואה. כמו בכל שירות שאתם צורכים, גם בלקיחת הלוואה לעסק, מומלץ מאוד לבצע השוואה בין כמה וכמה הצעות על מנת להתכנס לתנאים הטובים ביותר בריבית הטובה ביותר. שימו לב שישנם מאפייני יסוד לכל הלוואה, ואלו הם המאפיינים את רמת הריבית ואת התנאים שבהם יכול הבנק להעניק לכם את ההלוואה, אבל בתוך הטווח הזה ניתן לבצע השוואה בין כמה וכמה הצעות כדי למצוא את ההצעה הטובה ביותר.

הלוואות חוץ בנקאיות

פרט לבנקים, ישנם עוד מוסדות רבים המספקים פתרון מימון לעסקים ובהם חברות כרטיסי אשראי, חברות מימון, קרנות השקעה, קופות גמל, קרנות פנסיה, איגודים מקצועיים בענפי הכלכלה השונים וכן הלאה. בעקבות הרפורמה בשוק ההון, כיום יכולים גופים אלה להגיע לכל המידע הדרוש להם על הלווה הפוטנציאלי על מנת להעריך בצורה נכונה את רמת הסיכון בהלוואה ולהתאים את גובה הריבית המתאים ללווה הספציפי. יכולת זאת הוזילה מאוד את האשראי החוץ בנקאי בשנה האחרונה, ולכן בהחלט כדאי לפנות לגופים אלה בכל מקרה של חיפוש פתרון מימון לעסקים.

ככלל, רצוי לפנות תחילה לאיגודים מקצועיים ומלכ"רים שמציעים פתרונות לעסקים בכלל ולעסקים בענף העיסוק שלכם, אם כי במרבית המקרים יהיה עליכם להיות חברים באותם איגודים על מנת ליהנות מפתרונות מימון לעסקים המוצעים על ידם. גופים אלה מציעים בדרך כלל את ההלוואות הטובות ביותר בתנאים הטובים ביותר ולעיתים בריבית אפסית לגמרי. בהמשך לכך, כדאי לפנות לחברות מימון המציעות שירותי מימון לעסקים בצורת הלוואות ופתרונות אשראי נוספים. כאמור, ענף זה זוכה לתחרות רבה מאוד בשנים האחרונות וניתן בהחלט למצוא בו הצעות אטרקטיביות מאוד בריביות נמוכות מאוד.

הלוואות בערבות מדינה

הלוואות בערבות מדינה הן הלוואות הניתנות באופן שגרתי ורצוף על ידי הבנקים, כשלהתחייבויות הלווה בהלוואה ערבה למעשה המדינה. ערבות זו באה להחליף ערבים שבדרך כלל באחריותו של הלווה להביאם וגם אז לא בטוח שהם יספקו את צרכי הבנק לענות על הסיכון שהוא לוקח בהלוואה. ערבות מדינה מעניקה למעשה בטחון רב מאוד לבנק ולכן מאפשרת לו להעניק הלוואות לעסקים שללא ערבות מדינה לא היה נותן כלל. הלוואות בערבות מדינה מנוהלות על ידי קרנות שמקימה המדינה ובכל קרן כזאת ישנם גופים ייצוגיים שאמונים על בחינת הבקשות שמגישים בעלי עסקים. בקשות שאושרו מועברות לבנקים המשתתפים בתכנית, ומאותו הרגע ההלוואה מתנהלת כמו כל הלוואה רגילה כשהערבות ניתנת לבנק והיא שקופה לחלוטין ללווה, שבתורו לא צריך לדאוג לערבים או לבטוחות אחרים (למעט שיעור נמוך יחסית של הון עצמי).

פתרונות כוללים בתחום של מימון לעסקים

פתרונות כוללים הם פתרונות מימון לעסקים המוצעים על ידי חברות המספקות שירותי ייעוץ וליווי לעסקים בנטילת אשראי. בניגוד לתפיסה הרווחת, נטילת הלוואה עסקית אינה דומה לנטילת הלוואה צרכנית פרטית רגילה ויש לכך מספר סיבות. בנקים וספקי אשראי בכלל נוהגים להתייחס לעסקים בעין חשדנית יותר מאשר צרכנים פרטיים וזאת בשל הסיכון הגבוה יותר שקיים בהלוואות אלה, כפי שמוכיחות הסטטיסטיקות לאורך שנים ארוכות. בהתאם לכך, ייתכן בהחלט מקרה בו לא תוכלו למצוא כלל ספק אשראי שיסכים לספק לכם את ההלוואה שתרצו ואולי יסכים אבל בריבית גבוהה מאוד או בסכום נמוך מדי שלא מספיק לכם למילוי הצרכים העסקיים.

במסגרת פתרונות מימון לעסקים שמציעים גופים מקצועיים כדוגמת מרכז הלוואות בערבות מדינה, תוכלו ליהנות מליווי וייעוץ בבניית תמהיל שלם ואופטימלי של הלוואות החל מספק אשראי אחד ויחיד ועד מכמה וכמה ספקי אשראי על פי הצורך. תמהיל זה נועד להבטיח שתוכלו לגייס את כל הכסף הדרוש לכם למילוי צרכיכם העסקיים ושתוכלו גם להשיג את כל ההון הנדרש בתנאים הטובים ביותר ובריביות הטובות ביותר. לשם כך, נדרשת היכרות רחבה ומעמיקה עם שוק האשראי, עם אפשרויות האשראי הזמינות בו ועם הדרכים הנכונות להתנהל בתוכו על מנת להשיג את התנאים הטובים ביותר. בעלי עסקים רבים נכנסים למשימה של נטילת הלוואה לעסק או מציאת פתרונות מימון לעסקים כשאין בידיהם את הידע הזה או את הניסיון הנדרש לשם כך, ולאחר מכן משלמים על זה לאורך שנים בהחזרים חודשיים גבוהים, בריביות גבוהות ולעיתים גם במחיר של חדלות פירעון.

מרכז הלוואות בערבות מדינה מציע לכם שירות מקיף וכולל, בו תתבצע בחינה של הצרכים העסקיים שלכם, תגובש מסגרת ההון שאותו אתם צריכים לגייס ולאחר מכן יבוצע תהליך של פנייה שיטתית לשורה ארוכה של ספקי אשראי בכדי לקבל הצעות תחרותיות מכלל הגופים ולייצר את התמהיל האופטימלי עבור העסק הספציפי. בתהליך זה נבחנות גם היכולות הכלכליות של הלקוח על מנת להבטיח כי יוכל להחזיר את ההלוואות גם בתרחיש לא נוח, וכי יוכל להמשיך ולנהל את העסק ולהעלות אותו לפסים של רווח והצלחה, גם כאשר עליו לסחוב על גבו את המשא הלא פשוט של תשלום החזרי ההלוואות.

בלוג

חשיבותו המכרעת של ייפוי כוח

מה זה?  ייפוי כוח (POA) "הוא מסמך משפטי בו המנהל (אתה) מייעד אדם אחר לפעול מטעמך לקבלת כל ההחלטות, בעניינים מוגדרים או בכל העניינים." במילים

חשיבותו המכרעת של ייפוי כוח

מה זה?  ייפוי כוח (POA) "הוא מסמך משפטי בו המנהל (אתה) מייעד אדם אחר לפעול מטעמך לקבלת כל ההחלטות, בעניינים מוגדרים או בכל העניינים." במילים

הלוואות בערבות מדינה למוגבלים

במקרים מסוימים כאשר נצטרך סכום כסף מסוים כהלוואה אנו יכולים למצוא את עצמנו פונים לקבלת הלוואות בערבות המדינה ולאו דווקא לבנק או לחברות אשראי כאלה

ייעוץ משכנתאות

משכנתא הינה סוג של הלוואה ועבור רבים מאיתנו, מדובר בהלוואה הגדולה ביותר שניקח בחיינו. מדובר בצעד כלכלי משמעותי שיש להתייחס אליו בכובד משקל ולשקלל היטב

הגבלת חשבון בנק

חוק שיקים ללא כיסוי מאפשר לבנק בו נמשכו עשרה שיקים (או יותר) במהלך תקופה של שנים עשר חודשים להגביל את חשבון הבנק למשך שנה במידה

drop us a line and keep in touch