הקרן להלוואות בערבות מדינה

רוצים לפנות לקרן להלוואות בערבות מדינה לקבלת הלוואה? איך פונים לקרן? מה זה בכלל הקרן להלוואות בערבות מדינה? האם הערבות הזאת בכלל צריכה לעניין אתכם כלווים או שזה עניין של המדינה מול הבנק? אילו בנקים משתתפים בקרן? האם את הבקשה להלוואה אתם מגישים בבנק? מה נדרש כדי להגיש בקשה להלוואה דרך הקרן? מהם התנאים של ההלוואות המסופקות על ידי הקרן? את כל התשובות לכל השאלות, נותנים לכם בשורות הבאות, המומחים של מרכז הלוואות בערבות מדינה.

מהי הקרן להלוואות בערבות מדינה ולמה היא קיימת?

הקרן להלוואות בערבות מדינה היא קרן שהקימה מדינת ישראל במטרה פשוטה להעניק לעסקים קטנים ובינוניים בישראל, גישה לאשראי. הקרן מיועדת לעסקים חדשים, עסקים בהקמה, עסקים הזקוקים להון לצורך צמיחה והתרחבות, עסקים הזקוקים להון לצורך שמירה על תזרים מזומנים בתקופה קשה ולעסקים בכלל. הייחודיות של הקרן נובעת מכך שהקרן מעניקה את ערבותה להלוואות הנלקחות מהבנקים דרך הקרן. במקום שבעלי העסקים יצטרכו להעמיד בטוחות, לשעבד נכסים ולהשיג ערבים משלהם, המדינה היא הערבה לבנק, שההלוואה תוחזר לו עד תום. למה זה חשוב? מכיוון שבלי ערבות כזאת, ישנן הרבה מאוד הלוואות לעסקים שהבנקים כלל לא יסכימו לתת. המדובר בהלוואות המוגדרות כהלוואות בסיכון גבוה מכל סיבה שהיא, והבנקים פשוט לא מרגישים מספיק בטוחים להעניק אותן. ערבות המדינה באה לספק לבנקים רשת בטחון ולאפשר להם להעניק את אותן הלוואות.

למה המדינה עושה את זה?

מכיוון שבניגוד לעסק פרטי שכל מטרתו היא יצירת רווח כלכלי, האינטרס המובהק של המדינה הוא לעודד את הפעילות העסקית ולמנוע מצב של קריסת עסקים ועלייה בשיעור האבטלה. כשאשראי רב יותר זורם אל המשק, נוצרת יותר פעילות כלכלית במשק, הצמיחה של המשק מואצת והמצב הכלכלי הכללי משתפר.

איך פונים לקבלת הלוואה מהקרן להלוואות בערבות מדינה?

אם אתם מעוניינים לקחת הלוואה לעסק, בין שכבר ניסיתם לקחת הלוואה כזאת וסורבתם ובין שלא, תוכלו לעשות זאת באמצעות פנייה לקרן. הפנייה לקרן מתבצעת דרך הגורמים המתאמים שמונו על ידי המדינה לניהול הקרן להלוואות בערבות מדינה. המדובר בחברות המספקות שירותים פיננסיים או משרדי רואי חשבון שהם אלו שמנהלים את הפעילות בקרן בשם המדינה. הפנייה אל הגורמים הללו בבקשה להלוואה מתבצעת על פי קריטריונים המפורסמים על ידי הקרן והיא צריכה לכלול טופס בקשה להלוואה וכן מסמך שדומה במהותו לתכנית עסקית מקוצרת, ובו עליכם לפרט מי אתם, מהו העסק שאתם מנהלים, לאיזו מטרה אתם צריכים את ההלוואה, לספק נתונים כלכליים על העסק, תחזיות וכן הלאה.

הבקשה שלכם תיבחן על ידי הגורמים המתאמים ולאחר שאושרה, אם אושרה, היא תועבר לכל הבנקים המשתתפים בתכנית, ולא כל הבנקים משתתפים. או אז תוכלו לפנות לכל אחד מהבנקים האלה ולהתחיל את הפרוצדורה לקבלת ההלוואה. הבנק כבר יודע שהמדינה נתנה את ערבותה להלוואה זאת וכל שנותר לו הוא להוציא את ההלוואה אל הפועל ולהעביר אליכם את כספי ההלוואה. תהליך אישור הבקשה נמשך כ-10 ימים וסך התהליך כולו, עד שהכסף מועבר אליכם, יכול להימשך עד 30 ימים.

מהם תנאי ההלוואה של הקרן להלוואות בערבות מדינה?

כל ההלוואות של הקרן להלוואות בערבות מדינה ניתנות באותם תנאים לכל הלווים למעט שיעור הריבית שנקבע על ידי הבנק במעמד מתן ההלוואה. לפני שנפרט את תנאי ההלוואה נאמר רק שלאחר שקיבלתם את האישור להלוואה מטעם הקרן להלוואות בערבות מדינה, מומלץ לפנות לכמה וכמה בנקים מבין כלל הבנקים המשתתפים בתכנית, על מנת לבחון מי מציע את הריבית הנמוכה ביותר ואף להיכנס לתהליך של התמקחות על הריבית.

וכעת לתנאים: תנאי ההלוואות הניתנות דרך הקרן להלוואות בערבות מדינה נקבעים מראש על ידי הקרן ומוסכמים על כל הבנקים המשתתפים בתכנית. בהתאם לכך, לבנקים עצמם אין שיקול דעת בתנאים אלה והם מחויבים להם עד תום, כאמור מלבד שיעור הריבית, הנקבע על ידי כל בנק באופן עצמאי. ובכן, הלוואות של הקרן להלוואות בערבות מדינה ניתנות לעסקים קטנים ובינוניים שמחזור העסקים השנתי שלהם הוא עד 100 מיליון ש"ח. ההלוואות ניתנות לתקופה של עד 5 שנים (60 חודשים) בהיקף של עד 500,000 ש"ח או 8% מהמחזור השנתי, הגבוה מביניהם. עלות בחינת הבקשה להלוואה בקרן עומדת על 250 ש"ח וכן עליכם לקחת בחשבון עוד עמלה של הקמת אשראי מטעם הבנק, שיכולה להגיע עד כדי 2% מגובה ההלוואה.

מה קורה אם אתם לא עומדים בהתחייבויות שלכם בהלוואה?

כאמור, הקרן להלוואות בערבות מדינה נותנת את ערבותה לבנק בגין ההלוואה שלכם וזה אומר שאם מאיזושהי סיבה אתם מגיעים למצב של חדלות פירעון ולא מחזירים את ההלוואה שלכם על פי הנדרש, הקרן מעבירה לבנק את החזרי ההלוואה במקומכם. העניין הוא שזה ממש לא פוטר אתכם מחובתכם. במצב רגיל, אם לא הייתם מחזירים את ההלוואה כנדרש, היה הבנק פותח כנגדכם בשורה של צעדים משפטיים כדי להפעיל עליכם סנקציות שונות, לרבות הוצאה לפועל. כאשר אתם לוקחים הלוואה של הקרן להלוואות בערבות מדינה, את אותן הסנקציות ואפילו ביתר שאת, תפעיל עליכם המדינה עצמה ולמדינה יש הרבה יותר כלים כמו קנסות מנהליים למיניהם, ולכן חשוב לזכור שעצם העובדה שהמדינה נותנת לכם את ערבותה, לא אמרת שהיא פוטרת אתכם מחובתכם.

מרכז הלוואות בערבות מדינה עומד לרשותכם עם צוות של מקצועני אשראי על מנת להשיג עבורכם את ההלוואה הטובה ביותר עבורכם מכל מגוון ספקי האשראי הפעילים בישראל. המרכז יבטיח שתוכלו לגייס את כל ההון הדרוש לכם ובריבית והתנאים הטובים ביותר שניתן להשיג, בין מספק אשראי אחד ובין ממספר ספקים במקביל ובהם גם הקרן להלוואות בערבות מדינה.

ייעוץ משכנתאות

משכנתא הינה סוג של הלוואה ועבור רבים מאיתנו, מדובר בהלוואה הגדולה ביותר שניקח בחיינו. מדובר בצעד כלכלי משמעותי שיש להתייחס אליו בכובד משקל ולשקלל היטב

ייעוץ משכנתאות

משכנתא הינה סוג של הלוואה ועבור רבים מאיתנו, מדובר בהלוואה הגדולה ביותר שניקח בחיינו. מדובר בצעד כלכלי משמעותי שיש להתייחס אליו בכובד משקל ולשקלל היטב

הגבלת חשבון בנק

חוק שיקים ללא כיסוי מאפשר לבנק בו נמשכו עשרה שיקים (או יותר) במהלך תקופה של שנים עשר חודשים להגביל את חשבון הבנק למשך שנה במידה

הלוואות בריבית נמוכה

ללא ספק, הנתון החשוב ביותר שעל פיו צריך לקבל החלטה על נטילת הלוואה הוא נתון הריבית על ההלוואה. שיעור הריבית שחל על ההלוואה הוא שקובע

הלוואה ללקוחות כל הבנקים

לא משנה באיזה בנק אתם, כיום אתם יכולים לקחת הלוואה מאינספור ספקי אשראי, חלקם בנקים אחרים שמעולם לא עבדתם איתם וחלקם נמצאים בכלל מחוץ למערכת

drop us a line and keep in touch