הלוואה בערבות מדינה

 

אז מה התהליך כדי לקבל הלוואה ערבות מדינה?

על העסק לעבור תהליך בחינה מטעם המדינה והבנק המלווה ,במידה והעסק עומד בתנאים הוא מקבל אישור להלוואה בערבות המדינה. ניתן להיעזר בחברת ייעוץ עסקי מנוסה כדי לברר האם העסק אכן עומד בתנאים. אותה חברה תייעץ, תסביר ותלווה אתכם בתהליך קבלת הלוואה בערבות מדינה.

חברת הלוואות ישראל הינה חברה מקצועית המתמחה בסיוע קבלת הלוואות לעסקים, ביניהן ההלוואה הנחשקת – הלוואה בערבות מדינה. בעזרת צוות יועצים מומחה ומקצועי שילווה את העסק בדרך שלו אל ההלוואה בערבות המדינה.

ראשית, צריך לוודא שהעסק זכאי לגיוס הלוואה בערבות המדינה על פי תנאי הסף של הקרן. בעיקרון, כל עסק קטן ובינוני שלא נמצא בחובות לרשויות מס ובנקים. למשל, עסק שנמצא בחובות בהוצאה לפועל , יקבל סירוב עוד בשלב ראשוני זה.

לאחר מכן על העסק להגיש תכנית עסקית בהתאם לדרישות הקרן. בניית תכנית עסקית יכולה להיות פעולה מעט מורכבת שלרוב מצריכה יד מכוונת מקצועית ובעלת ניסיון. לאחר שהעסק סיים והגיש את התכנית- הגוף המתאם, מטעם המדינה, בוחן את בקשת העסק ונותן המלצה: חיובית או שלילית.

רק אם העסק קיבל המלצה חיובית מהגוף המתאם נשלחת הבקשה לבנק המלווה אשר בוחן את כל נתוני הבקשה ומעלה אותה לדיון בוועדת אשראי, שם מאשרים את ההלוואה לכל עסק שנמצא ראוי לקבל הלוואה בערבות המדינה.

לאיזו מטרה אני זקוק להלוואה בערבות מדינה?

מהי המטרה שלשמה אתם צריכים הלוואה בערבות מדינה? טוב לדעת מה המסלול המתאים ביותר עבור העסק שלכם, לדעת מהי המטרה זו ההתחלה של למצוא פתרון. ישנם שלושה מסלולים אפשריים שאתם יכולים להשתייך אליהם והם כאן לפניכם:

מסלול הון חוזר- המסלול נועד לעסקים קטנים ובינוניים הזקוקים לשיפור תזרים מזומנים לטובת הון חוזר על מנת לגדול ולצמוח. גם אם העסק שלך לא נמצא בסכנת פשיטת רגל, מחסור במזומנים לפיתוח העסק הוא ללא ספק מצב של מצוקה. לדוגמא: מצב שבו חלק מהוצאות העסק הן קצרות טווח אבל ההכנסות הן ארוכות טווח. במצב כזה צריך מימון אשראי של הון חוזר בשביל לשלם את ההוצאות קצרות הטווח עד שההכנסות יתקבלו ובכך לאפשר פעילות שוטפת והמשך גדילה של העסק.

דוגמאות לעסקים שיכולים להרוויח ממסלול הון חוזר:

*עסק צעיר ומצליח אשר ההכנסות שלו צומחות מהר והוא נדרש למימון נוסף על מנת לרכוש מלאי, להגדיל את מספר העובדים והוצאות שוטפות אחרות שגדלו עקב הצלחת העסק. כי כשההכנסות גדלות גם ההוצאות גדלות.

*עסק אשר סבל מפגיעה לא מתוכננת ונקודתית וזקוק לתזרים מזומנים על מנת להתאושש מן הפגיעה. במידה והפגיעה אכן נקודתית והעסק רק צריך דחיפה התנאים הנוחים של ההלוואה בערבות מדינה תעזור לעסק להשתקם ולהתאושש הלוואה לפתיחת עסק.

מסלול השקעות- המסלול נועד לעסקים קטנים ובינוניים הזקוקים לתזרים מזומנים על מנת לשמור על קיומם ולהתפתח. כדי שעסק יוכל להתפתח ולגדול עליו להשקיע כספים ברכישת מכונות חדשות, רכישת ציוד מתקדם, שיפוצים ולפעמים גם בשיווק- מה שיכול להגיע לעלויות גבוהות מאוד. כשעסק בוחר לקחת הלוואה בערבות מדינה הוא נמנע מריבית גבוהה ופריסת תשלומים לא מותאמת ולא נוחה מחברות האשראי והבנקים. העסק מקבל את הכספים שהוא צריך בשביל ההשקעה שלו ויכול להמשיך להתפתח.

דוגמאות לעסקים שיכולים להרוויח ממסלול השקעות:

*עסק צעיר שהוקם בעזרת השקעה אבל צריך השקעה נוספת (מעין השלמה). הסיכויים לקבל הלוואה בערבות מדינה גבוהים מפני שההשקעה המדוברת דרושה לעסק על מנת שיוכל לצמוח ולא להיות בסכנת קיום וסגירה.

*עסק מבוסס ומצליח שרוצה להמשיך לגדול ולהתפתח לכיוונים אחרים, זקוק להשקעה כדי שיוכל להמשיך ולגדול. סיכויי העסק לקבלת הלוואה בערבות מדינה גבוהים מפני שהעסק כבר בעל מוניטין וסיכוייו לפרוע את חובו גבוהים.

*עסק שהיה מבוסס ומצליח אך מראה סימנים של היחלשות וירידה בתפוקתו, זקוק להשקעה כדי שיוכל לעשות שינוי בין אם שיווקי או פיזי. הקרן בערבות מדינה מעוניינת לפתח ולמנוע סגירה של עסקים והלוואה בערבות מדינה תוכל לעזור לעסק ולסייע בקשיים.

מסלול עסקים בהקמה-

המסלול נועד לעזור ולעודד יזמים להקים עסק. יזמים רבים זקוקים להלוואה על מנת להקים את העסק שלהם, וזה לא דבר קל, מדובר בתהליך ארוך מול הבנק ובריבית גבוהה. הלוואה בערבות מדינה מעניקה ליזם אלטרנטיבה נוחה וידידותית יותר לקבל הלוואה, הקרן מעניקה את מרבית הסכום והיזם רק צריך להשתתף בחלק קטן מההלוואה, מה שמעודד יזמים רבים להתחיל בתהליך של פתיחת עסק.

דוגמאות לעסקים שיכולים להרוויח ממסלול עסקים בהקמה:

*עסק שנמצא במקום מגורים (שהכנסותיו לא עולות על 500,000 ₪) ובעל העסק רוצה לקבל הלוואה על מנת להעביר את העסק לפעול באזור מסחרי כדי לפתח את העסק ולהגדיל את הרווחים שלו.

*עסק שעדיין לא התחיל להרוויח. בעצם כל יזם שרוצה לפתוח עסק ולהתחיל להרוויח וצריך את ההלוואה הראשונית כדי להתחיל בפעילות עסקית יכול לפנות למסלול זה.

תהליך קבלת הלוואה בערבות מדינה

 

השארת תגובה